קטגוריה: בלוג

בלוג

פרשת שבוע
ציון גואטה

ערב שבת שובה

הטוב כבר נמצא בנו, רק צריך להקשיב . התשובה היא ההקשבה , זיהוי וגילוי השייכות אל הטוב ממש כמו עקרון הבריאות הטבעית- הבריאות נמצאת כבר בנו ועלינו לתת לה את התנאים הדרושים על מנת שתוכל לצאת אל הפועל , על אותה הדרך עם התשובה.

וידאו בלוג
ציון גואטה

מהי מערכת החיסון?

מהי מערכת החיסון? איך פועלת מערכת החיסון? מהו מנגנון הדלקת? האם דלקת זה טוב או רע? האם החלפת תאים מתבצעת רק בזמן חירום, או גם בזמני שגרה?

פרשת שבוע
ציון גואטה

פרשת מקץ

צריך את היוספיות כדי שהאמת תהיה אל מול העיניים וצריך את יהודה כדי להיות מסוגלים להתקדם אל האמת לא מתוך ביקורת תמידית אלה מתוך נתינת קיום לעצמי של עכשיו.

פרשת שבוע
ציון גואטה

פרשת חיי שרה

יש צורך לעקוד את מה שבתוכי ולאפשר תנועה עצמית למה שיוצא ממני. היכולת לעקוד היא הכרחית לחיבורים חדשים ולתנועה
עצמית. והשיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם

יוגה בתנועה
יעל גואטה

המצב תלוי בעָצָב vagus nerve

כולנו רוצים להיות שמחים, נינוחים ומאוזנים רגשית. לעצב הוואגוס תפקיד חשוב ומשמעותי בהשפעה על הריפוי, הנינוחות והאיזון הרגשי. גירוי עצב הוואגוס דרך תרגול יוגה, שיטת פאולה מעודד לטונוס גבוה של עצב הוואגוס וכך גם לתחושות חיוביות בגוף ובנפש.

יוגה בתנועה
יעל גואטה

התנועה שבין אדמה ושמים

העץ מייצג את התנועה שבין אדמה לשמים. תנועה אחת היא ההשתרשות כלפי מטה אל האדמה תנועה שניה היא תנועת הצמיחה כלפי מעלה אל השמים. הכוחות מנוגדים אך משלימים ומהווים מרחב שלם של תנועת חיים.

פרשת שבוע
ציון גואטה

פרשת וישב

הדומיננטיות של יוסף תופסת מקום הממעיט את מקומם של האחים והם אינם מוכנים לכך. ומתפתח מנגנון הגנה של האחים אל מול האמת מתוך הרצון שגם הם יהיו חלק מהעם המתגבש, שיבואו לידי ביטוי מבלי להמעיט מעצמם אל מול יוסף. לפעמים צריך להתרחק מהאמת הגדולה , לא בשביל לברוח ממנה אלה בשביל להיות מסוגלים לפתח את העצמיות ולצמוח מתוך האמת

טיפ יומי
ציון גואטה

כיצד נהפוך את פגישות העבודה שלנו לבריאותיות יותר?

כיצד נהפוך את פגישות העבודה שלנו לבריאותיות יותר? אנו מוצאים את עצמנו יושבים יותר ויותר. חלק ניכר, בגלל פגישות ארוכות. אז אנחנו מנסים לפצות וקצת לזוז, או לעשות יותר כושר אחרי העבודה. אבל… האם יש דרך להפוך אותן לאשכרה בריאוֹת?? walk meetings… נעים להכיר…

וידאו בלוג
ציון גואטה

איך הגוף מתמודד עם נגיף?

מה תפקידה של מערכת החיסון? מה הם הנוגדנים ואיך הם פועלים? איך הגוף יודע להתמודד עם מצבים שאינם שגרה?

יוגה בתנועה
יעל גואטה

כאבי אגן והקלה על ידי תרגול תנועתי 

כאב אגן יכול לנוע מכאב לאחר ישיבה ממושכת ועד כאב אגן כרוני המורגש מאזור הטבור ועד מפרקי הירך. הגורמים האפשריים לכאב הם רחבים ויכולים לנבוע מבעיות גינקולוגיות, מחלות של מערכת העיכול, פגיעה במפרקי האגן, ברקמות וברצועות התומכות באגן ולפעמים על רקע חוויה פיזית או רגשית חזקה. תרגול נכון יכול לסייע

יוגה בתנועה
יעל גואטה

תסמונת קדם וסתית ותמיכה ע”י יוגה נשית ופאולה

תסמונת קדם ווסתית היא הופעה של מספר תסמינים המופיעים אצל האישה בימים שלפני קבלת הווסת. ישנם שינויים גופניים ונפשיים המשתנים מאישה לאישה וממחזור למחזור. אצל חלק מהנשים תסמינים אלו מופיעים בצורה חזקה יותר ויש השפעה על יכולת התפקוד בימים אלו. השילוב בין השיח והעלאת המודעות לתחושות גופניות ורגשיות ולתרגול המשלב בין היוגה הנשית ושיטת פאולה מאפשר תנועה לריפוי בכל מערכות הגוף.

פרשת שבוע
ציון גואטה

שבת הגדול- פרשת צו

בפרשת צו מצווים הכהנים לשבת באוהל מועד שבעה ימים ולהמתין התקדמות יכולה להתפתח גם בזמן שהייה, המתנה. .ובאמת ביום השמיני הק”בה מתגלה 

וידאו בלוג
ציון גואטה

כמה ומתי מומלץ לישון?

אופי השינה משמעותי לבריאות. איך מתכוננים לשינה? מה הם מחזורי השינה? כמה ומתי מומלץ לישון? מלבד החלק הפיזי, מה אנו יכולים ללמוד מהצורך לישון? האם שינה היא בזבוז זמן? והאם התקדמות מתרחשת רק בזמן עשייה?

מושגי ליבה
ציון גואטה

אישיות בוחרת

מי שמנהל את כל כוחות הנפש, היא האישיות. ככל שהאישיות יותר נוכחת, יותר מכירה את הכוחות שלה, את הנטיות הטבעיות וההטיות שהיא מייצרת עבורה – הרי שהיא מסוגלת לבחור באופן חירותי יותר ופחות כפי הטבע הראשוני שלה.

וידאו בלוג
ציון גואטה

להידבק זה להיצמד?

אחת מהמילים הכי נפוצה היום בתקופת הקורונה היא להידבק. משמעות הלוואי של המילה להידבק היא לרוב שלילית, אך המילה דבקות בעולמה של היהדות היא חיובית ומשמעותית ומוזכרת בשלושה נושאים: בין איש ואישה, הקב”ה, ונחלה בארץ ישראל. בסרטון כאן נגלה את המשמעות של חיבור פנימי, שאינו מחייב היצמדות ויכול לבוא לידי ביטוי גם במרחק, גם בזמנים של סגר. 

פרשת שבוע
ציון גואטה

ערב פסח

אפשר ללמוד דווקא השנה שבזמני משבר כדאי וצריך להסתכל מנקודת מבט עליונה יותר ולראות את הגאולה, את היציאה מהעבדות לחירות , את גודל השעה.  להיות נוכחים במציאות ולאפשר להקב”ה לגאול אותנו באופן פרטי וכללי. 

שאלות ותשובות
ציון גואטה

מה מפריע לנו בלחם?

מה בעצם מפריע לנו בלחם? הקמח הלבן? השמרים? מה עם קמח מלא? מדברים על זה כאילו זה מובן מאליו, אבל לפעמים חסר הבסיס. במאמר זה ננסה להרחיב את המבט להבנת סוגיה זו. מה משמעות תהליך ההתפחה? מה ההבדל בין לחם תעשייתי ללחם בייתי? מהו עמילופקטין? ועוד