קטגוריה: בלוג

בלוג

וידאו בלוג
ציון גואטה

הגוף בשבירת שגרה

איך הביולוגיה מתייחסת כאשר היא נחשפת לנגיף או פתוגן אחר? במצבי חירום, הגוף פועל את הפעולות – שכבר מתקיימות בגוף באופן תמידי, בעוצמה גדולה יותר ובתדירות גבוהה יותר. מה זה בעצם אומר ומה אנחנו יכולים לעשות?

יוגה בתנועה
יעל גואטה

מבנה האגן הנשי

האגן נקרא בלטינית pelvice  ופירוש המילה הוא מיכל, אגן ניקוז. האגן משמש לעמוד שידרה כעוגן, בסיס, ותמיכה המהווה בסיס לתנועה. הכרת מבנה האגן משמעותית להתנהלות נכונה לבריאות האישה.

פרשת שבוע
ציון גואטה

שבת חול המועד פסח

חיי היומיום מלאים בקשיים של הישרדות – במערכות יחסים משפחתיות,  בפרנסה, בבריאות, בחינוך ילדים ואלו החוסרים שאנו מבקשים מריבונו של עולם למלא לנו. וזה חשוב. יכול להיות שהבקשות למלא את החוסרים ההישרדותיים מקשות עלינו לבקש את המעבר. לריבונו של עולם יש את היכולת לגאול את העולם ממש.

פרשת שבוע
ציון גואטה

שבת הגדול- פרשת צו

בפרשת צו מצווים הכהנים לשבת באוהל מועד שבעה ימים ולהמתין התקדמות יכולה להתפתח גם בזמן שהייה, המתנה. .ובאמת ביום השמיני הק"בה מתגלה 

פרשת שבוע
ציון גואטה

פרשת משפטים

בית עבדים- זו חברה שמבססת עצמה על עבדות. לדוגמא – מצרים, רומא העתיקה, דרום אמריקה. התורה מתנגדת לבית עבדים, לחברה המבוססת על עבדות. אך מתחשבת במדרגתו של העם, האדם ומתוך המקום הזה מאפשרת לצעוד קדימה לתיקון החברה, לחירות מוחלטת. 

תזונה
ציון גואטה

לאן אנחנו ממהרים? ולמה כדאי ללעוס בנחת?

אחת הסיבות לחולי, יכולה להיות לעיסה מהירה. לכן, כדאי להפנות את תשומת הלב, לאופן הלעיסה, בכדי למנוע מחלות ולהיות בריאים יותר. יתרונות הלעיסה הם רבים. מהם?

דיאטת ענבים
ציון גואטה

אתגר דיאטת ענבים – מוטיבציה ותשובות לשאלות

רוצים להצטרף לאתגר ענבים ארצי?? דיאטה משוגעת של חמישה ימים, מראשון עד חמישי 6-10 בספטמבר. מעולה לירידה במשקל, לניקוי רעלים מהיר. בא לך גם?? פרטים בפנים…

תזונה
ציון גואטה

אכילת לילה

מכיוון שאנו מסונכרנים עם אור השמש, יש הפרשה פחותה של אנזימי עיכול בלילה, ביחס להפרשתם באמצע היום. אם נתחשב גם בשקיעה וגם בכך שקמים היום מאוחר מהזריחה, נראה כי זמן סיום האכילה הראוי הוא סביב 19:00-20:00 בקיץ וסביב 18:00 בחורף.

טיפ יומי
ציון גואטה

איך תכל'ס בונים ארוחת ערב בריאה?

מה אוכלים בארוחת ערב בריאה – שתסיים לנו את היום בצורה הטובה ביותר? נדבר על המבנה של הארוחה ונגלה 'מזון על', שזמין לכולנו, אבל נראה לא מפתה, זול ועלוב…

תזונה
ציון גואטה

קמים רעבים? | מה עם להמתין מעט?

מדוע אין לאכול מיד עם הקימה? כי אין צורך: עוד לא הזענו ולא עשינו שום פעילות הדורשת שריפת סוכר. מאידך, כל מאגרי הסוכר והגליקוגן בגוף מלאים עדיין מארוחת הערב ואין צורך באוכל. בנוסף, אנו מפנים את אנרגית הגוף להמשיך את פעולת פינוי הפסולת של הלילה.

פרשת שבוע
ציון גואטה

ויקהל פקודי

בצלאל משבט יהודה ואהליאב דן משבט דן- הם אלו האחראים לבניית המשכן לפי ומייצגים את החיבור משותף לקראת עבודה משותפת ומושלמת להשראת שכינה. אהליאב- מלשון אוהל- מייצג את הפנימיות שבחומר . בצלאל-  מלשון צל ואל, יושב בצל ומחפש את האל- מייצג את הגילוי שבכיסוי. אלו שתי הכוחות שנמצאים בכל אחד מאיתנו

מהכלל אל הפרט
מאפשרים
ציון גואטה

הִתפרטות מתוך הכלל האחד

כל האדם כבר כלול בזיגוטה, התא הראשון. אך תא אחד לא מספיק, התא צריך להשתכפל ובנוסף, כל תא חייב להתמיין ולקבל תפקיד ייחודי. לאחר כל זאת, כל רקמה וכל אבר חייבים לעבוד בהרמוניה עם כל שאר התאים, השונים מהם. זה ורק זה – הוא אדם וכך הוא העולם.

שאלות ותשובות
ציון גואטה

פירות

מתי נכון לאכול פירות? האם צריך להפריד בין פירות מתוקים לחמוצים? האם נשים בהריון עם סוכרת יכולות לאכול פירות, והאם בעלי כבד שומני יכולים להוסיף פירות לתפריט?

וידאו בלוג
ציון גואטה

כמה ומתי מומלץ לישון?

אופי השינה משמעותי לבריאות. איך מתכוננים לשינה? מה הם מחזורי השינה? כמה ומתי מומלץ לישון? מלבד החלק הפיזי, מה אנו יכולים ללמוד מהצורך לישון? האם שינה היא בזבוז זמן? והאם התקדמות מתרחשת רק בזמן עשייה?

יוגה בתנועה
יעל גואטה

כאבי אגן והקלה על ידי תרגול תנועתי 

כאב אגן יכול לנוע מכאב לאחר ישיבה ממושכת ועד כאב אגן כרוני המורגש מאזור הטבור ועד מפרקי הירך. הגורמים האפשריים לכאב הם רחבים ויכולים לנבוע מבעיות גינקולוגיות, מחלות של מערכת העיכול, פגיעה במפרקי האגן, ברקמות וברצועות התומכות באגן ולפעמים על רקע חוויה פיזית או רגשית חזקה. תרגול נכון יכול לסייע

פרשת שבוע
ציון גואטה

פרשת בא

כדי להפוך את היעד, המטרה לאפשרית חשוב לסמן את הלא אפשרי , למצוא את האדם שיכול לראות גבוה יותר, שחווה את החוויה ומכיר אותה ולתת לו להוביל אל הגשמת המטרה אל האפשרי.

תזונה
ציון גואטה

אכילה יתר על המידה

כשאוכלים יתר על המידה איברי העיכול מותשים ונחלשים ומערכת העיכול אינה מתפקדת כראוי. ולכן ההמלצה היא לא לאכול עד שמרגישים שובע מלא, אלה להשאיר קיבה מעט ריקה.